v

הודעת ווטסאפ 24/7

052-608-9111 למספר

דוא"ל

info@super-paint.co.il

איך צובעים קיר לבד ולמה כדאי להשאיר את זה למקצוענים: המדריך לצביעת קיר ב-3 שלבים

לא חייבים לעשות את זה לבד – תשאירו את זה למקצוענים

להתייעצות עם בעל מקצוע וקבלת הצעת מחיר צרו איתנו קשר עוד היום: ‏‏‎

צחי: 052-608-9111

גללו למטה
?

קצת על

סופר צבע

חברת סופר צבע פועלת כבר מעל לעשור ומבצעת את כל עבודות הצביעה ותיקונים בכל אזור המרכז. כבר מעל לעשור שאנחנו מספקים שירותים ברמה גבוהה, מקצועית, איכותית ובמסירות רבה.

עוברים לדירה חדשה? רוצים לשדרג את הסלון? מעוניינים לרענן את האוירה בחדר השינה? צביעת קיר היא פתרון מעולה כדי להכניס אוירה חדשה ורעננה, ולשדרג את החלל בבית. זו היא דרך קלה לעדכן או לשנות את הסגנון והעיצוב של החדרים, יחד עם הוספת פריטים וריהוט שישלים את הסגנון. במקרים מסוימים, כדי לגרום לשינוי משמעותי, מספיקה גם צביעת קיר אחד בלבד, במקום צביעת כל הקירות.

החלטתם שאתם רוצים לצבוע קיר או מספר קירות. מה עכשיו? 

כיצד צובעים קיר? איזה הכנות יש לעשות לפני הצביעה? האם לקחת חופש מהעבודה כדי לבצע את העבודה, או להזמין בעל צבעי מומחה? כיצד יכול לעזור לנו בעל מקצוע?  

אנחנו בסופר צבע אוהבים לשתף את הידע שלנו. בין אם החלטתם לצבוע קיר בעצמכם, ובין אם החלטתם להזמין בעל מקצוע, חשוב שיהיה לכם מידע על התהליך שיש לעשות לפני, תוך כדי, ובסוף המלאכה של צביעת קירות. 

צביעת קירות. 

אם החלטתם לשנות גוון או אפילו רק לחדש צבע קיים, כאשר עובדים עם צבע טרי יש מספר כללים ושלבים עליהם צריך להקפיד. כדי לקבל את רמת הגימור הטובה ביותר, בצביעת קיר בודד, או בצביעת דירה שלמה, חובה עלינו לעשות הכנה יסודית לשטח המיועד לצביעה, לפני תחילת העבודה. 

אם עובדים בצורה שיטית, עם הכלים הנכונים, ולפי השלבים המפורטים למטה, ניתן לבצע את כל עבודת הצבע בקלות וביעילות. כך הופכות העבודות הקשות ביותר בצביעה, דוגמת חיתוך במברשת או יישום צבע על הקיר, לפשוטות ומקצועיות יותר.

צביעה עם רולר

לנוחיותכם רשמנו את שלבי הצביעה. שלבים אלה עוזרים לנו להגיע לתוצאה המבוקשת, ולתוצאות מרשימות אף יותר ממה שתדמיינו:

1. מה חשוב לעשות לפני צביעת קיר?

הכנת השטח לפני צביעת הקירות

השלב הראשון והחשוב בצביעת קיר בבית, אינו הצביעה עצמה, אלא הכנת החלל ושטח הצביעה. לא כדאי להקל ראש בשלב ההכנות, שכן הוא משפיע ישירות על הניקיון בסוף העבודה, הדיוק, והטאץ' הסופי. 

  • פריסת ניילון, קרטון, או יריעת בד עמיד על הרצפה.
  • הזזת הרהיטים והוצאתם מהחדר, או ריכוזם במרכז החדר וכיסוי שלהם.
  • הדבקת סרט מסקינטייפ כדי להגן מפני טפטוף של צבע. נבצע זאת על כל השקעים ומפסקי החשמל והטלפון, ועל המשקופים, המסגרות והצירים של הדלתות והחלונות, במידה וישנם. 

הכנת התשתית

נעבור לעבוד על המשטח אותו נצבע:

  • נסיר ציפויים רופפים, ניישר כל בליטה, ונמלא סדקים וחורים בחומר המתאים לכך, עם שפכטל ייעודי. צביעה איכותית מחייבת החלקה יסודית של הקיר, תוך שימוש בחומרי מילוי מקצועיים וכלי עבודה אמינים.

תיקוני שפכטל

שימוש בשפכטל למילוי סדקים בקיר

  •  ניקוי הקיר. לפני שנתחיל לצבוע, מומלץ לנקות את הקיר באמצעות מטלית מעט לחה, בכדי להסיר אבק ולכלוך שעלול להתערבב עם הצבע, ולפגוע במרקם הצבע ובמראה הסופי.
  • בחירת צבעים– נבחר את הצבע המתאים למשטח או לאזור ספציפי אותו נרצה לצבוע. ישנם מספר סוגי צבע שונים ולכל אחד מהם תכונות ומרקמים שונים. ניתן לבחור צבע מבריק, צבע בעל מרקם מיוחד, צבע רחיץ, צבע מגנטי עליו ניתן לתלות מגנטים, ועוד סוגי צבעים רבים. לצבע שנבחר לקיר יש השפעה רבה על המראה הסופי של החלל, ולכן חשוב להשקיע זמן ומחשבה רבה בבחירת הצבע מתאים.

  • צבע תקרה–  לצביעה אחידה ומושלמת של התקרה, כדאי להשתמש בפוליסיד של טמבור. זהו צבע תקרה העשוי מסיד סינתטי ואיכותי, המיוצר על בסיס מים. הוא מתאים ביותר לצביעה ההפוכה ולעמידות של הצבע הפונה כלפי מטה. 

בטרם נצבע את כל הקיר ננסה את הצבע על חלק קטן בקיר. גם אם תנסו לדייק בבחירת הגוון של הצבע, לעולם יהיה הגוון הסופי שונה במעט ממניפת הצבעים שהיצרן או בעל חנות הצבעים יציג לכם. הגוון אף עשוי להיות שונה מחדר לחדר, בהתאם לאופי הקיר וכמות האור בחדר. מסיבה זו, לפני שנרוץ לצבוע את כל הקיר, תמיד חשוב להתחיל בצביעת חלק קטן, ולבחון האם זהו הגוון שרצינו. מקטע בגודל של כמטר על מטר בפינת החדר, או צביעה על משטח קרטון, יספיק כדי להבין אם בחרתם בצבע הנכון. אל תשכחו להמתין לייבוש הצבע כדי להבין מהי התוצאה הסופית.

קראתם עד כאן ונשמע לכם מסובך? לא בטוחים איזה סוג צבע לבחור? מעוניינים בעזרה של מקצוען? סופר צבע מתמחה בייעוץ, בבחירת צבעים ובצביעת קיר. צרו איתנו קשר:

דוא"ל

info@super-paint.co.il
v

הודעת ווטסאפ

שלחו הודעה למספר
052-608-9111

טלפון

052-608-9111

2. תהליך הצביעה

תקרה 

אם ברצוננו לבצע לא רק צביעת קירות אלא גם תקרה, חשוב שנתחיל את מלאכת הצביעה מהתקרה עצמה, ולאחר מכן נעבור לצביעת קירות. זאת כדי שטיפות צבע מהתקרה לא יטפטפו על הקירות ויפגמו בעבודה. בכדי לצבוע את התקרה נזדקק לצבע מתאים, רולר עם מוט ארוך ומגש לצבע. חשוב כאמור לבחור צבע המתאים לתקרה, ולבדוק את התאמת הגוון על ידי צביעת שטח קטן קודם. 

לאחר בחירת הצבע ויציקתו למגש, נטבול את הרולר בצבע, ונגלגל אותו לאט קדימה ואחורה באזור המיועד במגש, כדי להסיר עודפי צבע. נתחיל בצביעה סמוך לפינות החדר, לרוחב ולא לאורך, כדי לא לעייף את הידיים והצוואר יתר על המידה.

בסוף העבודה נדאג לייבוש התקרה לפני המשך העבודה.

רולר צביעה

תשתיות

לפני צביעת קיר בצבע העיקרי והסופי, יש לצבוע אותו בשכבת צבע ראשונית. שכבה זו מקשרת בין הקיר לצבע, ונקראת גם שכבת יסוד, או פריימר. צבע היסוד חודר לקיר ויוצר תשתית יציבה לצבע העליון. את צבע היסוד חובה להתאים לסוג המשטח, ולצבע העליון. לדוגמה- משטחים חלקים במיוחד מצריכים בדרך כלל צבע יסוד אפוקסי, שהוא בעל כושר הידבקות מעולה.

חיתוכים בעייתיים

נמשיך בצביעת האזורים הבעייתיים או החיתוכים. כשהתקרה יבשה נחל לצבוע את האזורים הקרובים לחלונות, לפאנלים ולדלתות. נצבע בעזרת מברשת מלמעלה כלפי מטה, בזהירות ובמדויק. נמשיך בצביעת מסגרות הקיר והחיבור של התקרה לקיר, פינות פנימיות, חלונות ומשקופים, ותחתית הקירות מעל הפנלים. נצבע את המתגים והשקעים, ולעיתים נצטרך לחתוך את המסקינטייפ מסביבם כדי להגיע לדיוק מלא. 

לפני שנמשיך, נחכה לייבוש מלא.

צביעת יתר הקיר

אחרי שסיימנו לתחום את האזורים הבעייתיים, נמשיך בצביעת הקיר. מומלץ לצבוע את הקיר לפי מקטעים של מטר על מטר, כדי לצבוע בצורה יעילה. נצבע כל מקטע בעזרת הרולר בתנועה המזכירה את האות ""W', מלמעלה למטה, בצורה רציפה, ומבלי להרים את הרולר. 

שכבה שנייה ושלישית

לאחר השלמת צביעה של שכבה ראשונה, ניתן מספיק זמן לייבוש, ונמשיך בצביעת השכבה הבאה. כאשר מחדשים צבע קיים, דרושה שכבה שנייה בלבד בדרך כלל. אם נרצה לשנות לצבע אחר לחלוטין, חשוב להוסיף שכבות בהתאם לצורך. 

פינישים אחרונים

לאחר סיום צביעת השכבות, מומלץ מאוד לעבור עם מנורה על הקירות ולבדוק אם נשארו מקומות שבהם הצבע אינו אחיד, או שפספסנו נקודה. חובה לעשות פינישים אחרונים, לפני שהקיר מתייבש, כדי שלא נצטרך לצבוע את הקיר מחדש.

3. ניקיון

בשלב האחרון, ורק לאחר ייבוש מלא, נוריד כל הכיסויים וניירות הדבק מהדלתות, מהחלונות ומהפנלים. לבסוף נסיר את הציפוי מהרצפה. במידה ואתם מתקשים להסיר את המסקינטייפ, השתמשו בפן לשיער המחממם את הדבק. אם המסקנטייפ גלש מעט על הקיר, נתקן את החיבורים עם מברשת קטנה.

מברשת צביעה

חשוב לזכור שיש לנקות את המברשת לאחר סיום השימוש

זהו! סיימנו לצבוע את הקיר!

מרגישים שזה מסובך מידי עבורכם? אין לכם מספיק זמן להכין את הדירה ולבדוק איזה צבע דרוש לצביעת קיר? רוצים להימנע מלכלוך ומטעויות בצביעה? צריכים עזרה של מקצוען? 

 ישנם מקרים שבהם כדאי להיעזר באיש מקצוע.

efrat tsykoriev
efrat tsykoriev
2019-11-23

צחי וענבל הגיעו אלי בהתראה מאוד קצרה כשעברתי דירה וסיימו את כל הצביעה ביום אחד שאפשר לי לשמור על הלוז. עשו עבודה מאוד טובה וגם כאשר הייתה בעיה בגלל שמדובר בבית ישן נתנו שירות מעולה וישר הגיעו לסדר בלי שום בעיה

סופר צבע מספקת מגוון שירותי צביעה, במקצועיות ובמחירים המשתלמים בשוק. אנחנו מפעילים מערך שירותי צבעות, עם שירות מהיר, אמין ואדיב, ובמחירים ללא תחרות. 

לקבלת פרטים נוספים ולהזמנת שירות צרו איתנו.

 

דוא"ל

info@super-paint.co.il
v

הודעת ווטסאפ 24/7

052-608-9111

טלפון

052-608-9111
Share This